Іспанська телерадіокомпанія RTVE оприлюднила інфографіку про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у світі, на якій мапа України відображена без анексованого Криму, а півострів позначений частиною Росії. Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода Крим.Реалії.

Якщо навести курсор на Крим, він буде позначений кольором, яким позначена й сусідня Росія.

Реакції української сторони на таке відображення мапи поки що немає – Міністерство закордонних справ України та посольство України в Іспанії наразі не коментували появу у виданні мапи з «російським» Кримом. 

Як повідомили читачі Крим.Реалії, на адресу телекорпорації вже надсилали запити з проханням пояснити причину публікації такої мапи, проти поки що відповіді не було. 

У травні французька газета Le Monde виправила інтерактивну карту з позначеним як територія Росії Кримом у матеріалі про поширення коронавірусної інфекції в світі від 5 травня.

Схожі інциденти, коли видання публікують карту, де Крим позначений як частина Росії, стаються регулярно. Українські дипломати звертаються до видань із вимогою виправити помилку.

 

Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили економічні санкції. Росія заперечує анексію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

рекомендуємо також:

Discover more from ПАНСТВО

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading