Кримськотатарський орнамент «Орьнек» внесений до попереднього списку ЮНЕСКО для можливого включення його до переліку нематеріальної культурної спадщини людства. Про це повідомляється на сайті ЮНЕСКО.

У громадській організації «Алем» повідомили, що засідання, де вирішитися це питання, має відбутися у 2021 році.

«Розробка номінаційного досьє «Орьнек – кримськотатарський орнамент» було довгостроковій ініціативою ГО «Алем». Його подача до переліку НКС стала результатом тісної співпраці з майстрами прикладного мистецтва, а також за сприяння Міністерства культури і інформаційної політики України», – мовиться у повідомленні організації.

 

У 2018 році Міністерство культури України включило кримськотатарський орнамент «Орьнек» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини. Тоді у відомстві уточнили, що кримськотатарський орнамент і його елементи переважно використовуються у вишивці, на одязі, взутті, головних уборах як декор, на різних видах аксесуарів, в ювелірних прикрасах, на предметах побуту: керамічному і металевому посуді, виробах з деревини, домашньому приладді, в обробці меблів, килимових покриттях. Це важливий елемент самоідентифікації і невід’ємна частина життя кожної кримськотатарської сім’ї.

рекомендуємо також:

Discover more from ПАНСТВО

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading