Суддя Печерського районного суду дозволив Управлінню з розслідування злочинів проти учасників Революції гідності ДБР заочно розслідувати дії колишнього командира роти спеціального призначення «Беркуту», повідомляє Державне бюро розслідувань 13 серпня.

За повідомленням, ексспівробітника «Беркуту» підозрюють в умисних убивствах учасників протестів 20 лютого 2014 на вулиці Інститутській та в інших злочинах.

Читайте також: Після перемоги Майдану «беркутівці» втекли до Білорусі, Росії та окупованого Криму. Як до цього ставляться у Києві?​

«Наразі вживаються заходи задля отримання дозволів на здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших підозрюваних у вчиненні кримінальних правопорушень відносно учасників акцій протесту у 2013-2014 роках, оголошених у міжнародний розшук», – зазначають у ДБР.

Крім того, додають у Бюро, суд заочно заарештував колишнього директора Департамету матеріального забезпечення Міністерства внутрішніх справ. Йдеться про кримінальну справу «за фактами постачання з Російської Федерації спеціальних засобів та їх подальшого використання під час подій 18-20 лютого 2014 року у центральній частині міста Києва».

Читайте також: Зеленський назвав несправедливою критику призначення в ОП співробітника МВС часів Майдану​

21 листопада 2013 року в Україні почався Євромайдан. Він став відповіддю на рішення влади зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Протести набули більших масштабів після розгону 30 листопада і тривали до лютого 2014 року. Силовики кілька разів намагалися розігнати учасників протестів.

За даними прокуратури, всього під час Революції гідності постраждали 2,5 тисячі людей, 104 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. Згодом загиблих учасників акцій протесту почали називати Небесною сотнею. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.

рекомендуємо також: