Кабінет міністрів України вирішив продовжити дію адаптивного карантину до 31 липня. Відповідне рішення з доопрацюванням в одноденний термін ухвалене у середу на засіданні уряду.

«Упродовж останнього тижня кількість захворілих на коронавірус в Україні постійно збільшується. Ослаблення карантинних заходів багато хто сприйняв як скасування карантину. Однак загрози від вірусу не стали меншими. Сьогодні уряд продовжив дію адаптивного карантину до 31 липня, адже це наразі найефективніший спосіб протистояти поширенню коронавірусу», – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Прем’єр уточнив, що надалі заборонятиметься перебування в громадських будинках, спорудах та транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, а в транспорті заборонятиметься перевезення пасажирів в кількості більше, ніж передбачено місць для сидіння.

Також, за його словами, уряд оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням COVID-19 може відбуватися посилення карантинних обмежень.

«Вони можуть встановлюватися щодо: проведення спортивних, культурних, релігійних та інших масових заходів; діяльності закладів, які надають послуги з розміщення; роботи метрополітену; перевезення пасажирів у всіх видах сполучень; відвідування закладів дошкільної освіти; роботи культурних закладів, фітнес-центрів та спортзалів; діяльності закладів харчування», – зазначив прем’єр.

Він зауважив, що регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважатиметься регіон, в якому наявна одна з наступних ознак:

▪️ завантаженість ліжок становить понад 50%;

▪️ середня кількість ПЛР- та ІФА-тестувань становить менш ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів;

▪️ коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 понад 11%;

▪️ показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більш ніж 8 випадків 100 тис. населення.

«Рішення про посилення чи послаблення обмежувальних заходів і надалі ухвалюватимуть регіональні комісії ТЕБ і НС на основі оцінки епідемічної ситуації», – вказав голова уряду.

Через загрозу COVID-19 в Україні Кабінет міністрів запровадив карантин з 12 березня. У травні його почали поступово послаблювати, перейшовши до так званого адаптивного карантину, встановленого з 22 травня до 22 червня.

Станом на ранок 17 червня серед 33 тисячі 234 лабораторно підтверджених випадків COVID-19 в Україні – 943 є летальними, 14 тисяч 943 пацієнти одужали.

рекомендуємо також:

Discover more from ПАНСТВО

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading