Народний депутат, заступниця голови фракції «Слуга народу» в Верховній Раді Євгенія Кравчук оприлюднила від імені фракції звернення з приводу можливості скасування зовнішнього незалежного оцінювання, про яку стало відомо напередодні, але невдовзі змінила свій допис у фейсбуці, заявивши, що фракція обговорить свою позицію щодо цього наступного тижня.

У дописі з ілюстративним заголовком «Звернення «Слуги народу» стосовно проведення ЗНО» спершу йдеться про заклик до Кабінету міністрів із вимогою розробити механізм повернення вже сплачених коштів за пробне ЗНО, яке є платним, після того, як Кабмін скасував цього року сесії цього тренувального заходу, призначені було на 15 і 17 червня, через різке зростання числа виявлених випадків COVID-19.

Далі ж у первісній версії допису мовилося: «Крім того, з’явилися тривожні сигнали про можливе повне скасування зовнішнього незалежного оцінювання. Про це пише освітній омбудсмен Сергій Горбачов. Ця інформація офіційно поки не підтверджена, проте ми хочемо наголосити: скасування основної сесії ЗНО є неприпустимим, інакше є ризик повернутися до корупції і хабарництва в університетах. ЗНО – це про рівний і справедливий доступ талановитої молоді до вищої освіти. Це про однакові шанси вступити до найпрестижніших університетів завдяки знанням, а не хабарю за екзамен. Тому ми застерігаємо утриматись від ухвалення такого рішення і забезпечити проведення основної сесії ЗНО у безпечних умовах».

Менш ніж через годину цей текст із закликом не допустити скасування ЗНО з її допису зник, натомість на його місці на цей час написано: «Позицію щодо основного ЗНО будемо обговорювати наступного тижня».

Попереднього дня, 12 червня, освітній омбудсмен Сергій Горбачов повідомив про можливість скасування зовнішнього незалежного оцінювання. За його словами, таку інформацію йому підтвердили його джерела.

«Протягом години я отримав інформацію відразу з трьох незалежних джерел, що у високих владних структурах готуються документи про скасування ЗНО взагалі. Інформація надійшла від людей, яких я давно знаю і яким довіряю, хоча поки що не підтверджена офіційно», – написав він у фейсбуці.

Він додав, що, якщо таке рішення буде ухвалене, воно обмежить доступ молоді до вищої освіти і призведе до «ще більшої «втечі розумних» до закордонних університетів».

«Якщо це не так – дуже очікую на однозначну заяву про недоторканність ЗНО як надійного інструменту, який гарантує рівні права доступу до вищої освіти», – додав омбудсмен.

Він також закликав громадськість підтримати опір скасуванню ЗНО.

Проходження зовнішнього незалежного оцінювання в Україні є обов’язковою умовою для вступу до закладів вищої освіти з 2008 року. Цей механізм значно зменшив рівень корупції, пов’язаної зі вступом до вишів.

рекомендуємо також:

Discover more from ПАНСТВО

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading