Showing: 1 - 25 of 169 RESULTS
Столиця Шляхта

Карантинні обмеження на межі з ОРДЛО продовжать діяти і після 1 серпня – ДПСУ

Карантинні обмеження на адміністративній межі з окупованою частиною Донбасу за рішенням командувача операції Об’єднаних сил продовжать діяти і після 1 серпня, хоча раніше анонсували, що з 1 серпня особам, які прямують на вільну територію Україну з окупованих територій, не треба буде проходити двотижневу самоізоляцію.

Виняток із вимоги двотижневої самоізоляції або обсервації буде діяти тільки щодо тих, хто прибуває для участі в ЗНО, мовиться в повідомленні Оперативно-військового управління Східного регіонального управління ДПСУ.

«Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 про продовження з 1 по 31 серпня карантинних обмежень на території України командувач операції Об’єднаних сил уточнив порядок пропуску осіб і транспортних засобів через лінію розмежування», – пояснили прикордонники зміну раніше оголошеної нової норми.

Таким чином, наразі на адміністративній межі з окупованою частиною Донбасу будуть далі діяти такі вимоги:

На період дії карантину в Донецькій і Луганській областях забороняється перетин лінії розмежування на контрольних пунктах в’їзду-виїзду іноземцями й особами без громадянства без наявного полісу (свідоцтва, сертифікату) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією – партнером на території України (асистанс), і покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, і діє на строк перебування в Україні.

Крім того, громадяни, які прямують із тимчасово окупованої території України, будуть проходити безконтактний температурний скринінг тіла і опитування на предмет контактування з хворими на COVID-19. Варто врахувати, що громадяни України (крім тих, хто прибуває для участі в ЗНО) будуть пропускатись лише за умови згоди на проходження самоізоляції з використанням єдиного електронного сервісу «Дій вдома» або обсервації.

Для перетину лінії розмежування в КПВВ громадяни будуть допускатися із засобами захисту органів дихання. Одночасно у контрольних пунктах зможе перебувати така кількість осіб, що забезпечить дотримання належної дистанції.

Попереднього дня, 30 липня, в ДПСУ заявляли, що 1 серпня особам, які прямують на вільну територію Україну з усіх окупованих територій, і Криму, і частини Донбасу, відповідно до згаданої постанови Кабміну, не треба буде проходити двотижневу самоізоляцію чи обсервацію. Але, як повідомив проєктові Радіо Свобода Крим.Реалії речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко, «якщо будуть ризики, то уряд поверне норму про обов’язкову самоізоляцію».

У постанові, зокрема, йдеться про запровадження на території України з 1 серпня чотирьох рівнів епідемічної небезпеки, і при цьому «в регіоні, щодо якого відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки, застосовуються протиепідемічні заходи, передбачені для «зеленого» рівня епідемічної небезпеки». Такими регіонами є тільки окуповані території Криму і частини Донбасу; «зелений» рівень найменшої небезпеки передбачає найлегші карантинні заходи. В іншому пункті постанови вказано, що самоізоляція (чи обсервація) вимагається від низки категорій осіб, зокрема тих, які перетинають державний кордон – але про перетин адміністративної межі з окупованими територіями там нічого не сказано.

Ні про які можливі зміни раніше анонсованих полегшень при перетині адмінмежі з Кримом наразі не повідомляли, відтак там із 1 серпня вимога самоізоляції чи обсервації має бути скасована.

Столиця Шляхта

У Генштабі поінформували про результати весняного призову

У Генеральному штабі Збройних сил України поінформували про результати весняного призову на строкову військову службу, який через пандемію COVID-19 завершився лише нині. Цього року весняний призову було проведено протягом травня – липня.

Як повідомили в Головному управлінні персоналу Генштабу, призовні комісії і військові комісаріати (територіальні центри комплектування та соціальної підтримки) планове завдання виконали на 100%: призвано і відправлено до військ (сил) усього 16 460 осіб, із них до Збройних сил 9 000 осіб, Національної гвардії 5 460 осіб; Державної спеціальної служби транспорту 700 осіб; Державної прикордонної служби 1 300 осіб.

У Генштабі нагадали, що нинішній призов відбувався в умовах, пов’язаних із заходами для недопущення розповсюдження хвороби СOVID-19, тому під час призову особлива увага зверталася на дотримання належних заходів, таких, як тести на виявлення коронавірусної інфекції чи розташування молодого поповнення у військових частинах протягом двох тижнів окремо від іншого особового складу. «Завдяки вжитим заходам не допущено виникнення небезпечної хвороби серед призовників та молодого поповнення, яке надійшло на комплектування військових частин», – заявили в Генштабі.

Крім того, в повідомленні звернули увагу, що особливістю нинішнього призову стало відправлення до військових частин призовників у віці 18–19 років лише за їхнім власним бажанням (за заявами про це) і з можливістю надання відстрочок від призову випускникам закладів освіти цього року, які бажали навчатися далі для отримання наступного вищого рівня освіти.

Цього року черговий призов на строкову службу був указом президента перенесений із квітня – червня на травень – липень «із метою недопущення поширення в державі респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Столиця Шляхта

Університети можуть самі визначати, коли і як починати навчання – уряд

Університети можуть самі визначати, коли і в якій формі їм починати освітній процес у новому навчальному році, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час всеукраїнської селекторної наради з представниками місцевих органів влади, а також профільними міністерствами 30 липня.

За словами Шмигаля, такі повноваження університетів передбачені законом про вищу освіту. Вчена рада закладу вищої освіти ухвалює рішення з питань організації освітнього процесу і визначає строки навчання на відповідних рівнях, додав він.

«В Україні фактично 1,2 мільйона студентів, і важливо, щоб навчальний процес для них проходив у безпечних умовах. Рішення про те, чи будуть студенти вчитися дистанційно, чи будуть ходити в університет треба ухвалювати з огляду на епідеміологічну ситуацію в кожному конкретному регіоні. Звичайно, що всі рішення треба ухвалювати з огляду на безпеку наших дітей», – сказав прем’єр-міністр. 

 

Як повідомила пресслужба уряду, Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам вищої освіти планувати початок навчального року з урахуванням карантинних обмежень, встановлених урядом. У разі сприятливої ситуації МОН рекомендує розпочати 2020/2021 навчальний рік за таким розкладом:

для студентів 1-го курсу (ОС Бакалавр), які в цьому році вступають на навчання до закладів вищої освіти, у період з 1 по 15 вересня 2020 року;
для студентів старших курсів, починаючи з другого, з 1 вересня 2020 року;
для студентів ОС Магістр першого року навчання – у період з 11 по 15 вересня 2020 року.

На даний час точно невідомо, як відбуватиметься навчальний процес під час пандемії COVID-19. Умови навчання можуть змінюватися постійно у зв’язку із епідеміологічною ситуацією.

 

У Міністерстві охорони здоров’я раніше наголосили, що дистанційного навчання для всіх, як це було навесні, не буде, а «з вересня учні мають повернутися за парти». Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розробив рекомендації навчання для закладів освіти, їх підтримали і в Міністерстві освіти і науки (МОН).

У МОЗ і МОН впевнені, що більшість дітей з вересня навчатимуться очно. Утім, в окремих регіонах можлива і дистанційна форма навчання.

З 1 серпня Україна ділитиметься на чотири зони, відповідно до ситуації з поширенням COVID-19 у регіонах: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону». Не зможуть відвідувати заклади освіти, згідно з постановою Кабінету міністрів, лише діти, які перебуватимуть у так званій «червоній» зоні.

 

Столиця Шляхта

Родичі жертв рейсу PS752, збитого Іраном: спершу має бути відповідальність, потім – компенсації

Іран має спершу розповісти правду про те, що сталося під час збиття пасажирського літака української авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», і понести відповідальність, а потім пропонувати компенсації. Таку позицію висловили кілька родичів у розмові з Радіо Свобода, зокрема – представник Асоціації родин жертв рейсу PS752 Хамед Есмаеліон.

«Вони (Іран – ред.) хочуть створити враження, що родинам нібито потрібні компенсації. Це не так. В нашій Асоціації майже 120 родин жертв, і всі ми єдині і говоримо в один голос: що компенсації мають йти після розслідування та встановлення правосуддя», – сказав Есмаеліон, який живе в Канаді.

Він втратив дружину і доньку в авіакатастрофі і зазначає, що зараз взагалі не думає про компенсації.

«Мої дружина і донька ніколи не повернуться додому, і я хочу знати, чому так. Це головне питання для мене, я більше ні про що не можу думати. І коли вони говорять про компенсацію – це ображає мене, тому що не можна оцінювати людей», – каже він.

 

Речник Асоціації родин жертв додав, що хотів би, щоб представник його об’єднання брав участь в розслідуванні та зокрема і в переговорах, які зараз тривають у Києві. Однак, за словами Есмаеліона, канадська Рада з безпеки транспорту відмовила організації в участі в розслідуванні.

Схожу думку висловили і родичі загиблих українців, з якими спілкувалося Радіо Свобода. Серед них – цивільна дружина бортпровідника «МАУ» на рейсі PS752 Ігоря Матькова Крістіна Александрович. Вона зазначає, що компенсація могла б допомогти батькам Матькова, які втратили годувальника, проте сама вона передусім хоче знати імена винних.

«Я не була офіційною дружиною Ігоря, тому на сьогодні на жодну компенсацію не розраховую. Тому моя думка може не бути показовою. Але я втратила близьку мені людину, і тому передовсім хочу, щоб відбулося слідство і справедливий суд, щоб були знайдені винуватці. Потрібно оприлюднити, чи було це зроблено навмисно, які були причини трагедії, хто це зробив і чому. Для мене найважливіше – це справедливий суд і покарання всіх, хто це вчинив. Адже люди виконували свою роботу. А їх – вбили», – сказала Александрович.

Читайте також: Близькі загиблих у рейсі PS752: спершу треба знати правду, потім – говорити про компенсації​

Воночас друг і колега пілотів рейсу Володимира Гапоненка і Сергія Хоменка, також пілот «МАУ» Павло Івашин зазначає, що український уряд має вимагати і гідної компенсації для родин загиблих.

«У цій ситуації – вирішальне слово за керівництвом авіакомпанії і за українським урядом. Але я особисто вважаю, що українській стороні треба однозначно вимагати від Ірану надати допомогу родинам жертв PS752. І це має бути гідна компенсація, яку передбачає міжнародна практика в таких випадках. Такі ситуації уже траплялися у світі, й українській стороні треба вимагати всього того, що отримувала в таких випадках потерпіла сторона», – підсумовує він.

Вдова Гапоненка Катерина, своєю чергою, підкреслює, що не вірить в заяви Ірану про «людську помилку» і хоче, аби причетні були покарані.

«Цивільний літак був збитий військовою ракетою. І це виключає помилку, випадковість і людський фактор. Має бути відповідальність тих, хто це вчинив. Це був воєнний злочин проти цивільної авіації і проти людей в цілому. Це не є людською помилкою, в цьому моя позиція категорична», – каже вона.

У Києві 30 липня з участю іранської делегації розпочалися переговори щодо компенсацій за збиття Іраном літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752. 

 

Літак Boeing 737-800NG із реєстраційним номером UR-PSR авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752 з Тегерану до Києва був збитий невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану вранці 8 січня. Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів).

Лише вранці 11 січня в Ірані після кількох днів заперечень офіційно визнали свою вину за збиття українського літака з зенітно-ракетного комплексу своєї протиповітряної оборони, яке назвали помилковим, і взяли на себе відповідальність. Пізніше стало відомо, що Іран надіслав Україні проєкт меморандуму про взаєморозуміння, згідно з яким Київ і родини загиблих мають погодитися списати причину катастрофи на «людську помилку» і відмовитися від права позиватися до призвідників збиття літака в судах. Україна відкидає таку пропозицію.

 

Столиця Шляхта

Виші цього року зможуть прийняти на бюджет майже на 6% бакалаврів більше – МОН

У 2020 році загалом по Україні державне замовлення за освітнім ступенем «Бакалавр» складає 84,6 тисяч місць, що на 5,9% більше, ніж у 2019 році, повідомляє Міністерство освіти і науки.

Крім того, за повідомленням, за освітнім ступенем «Магістр» на основі повної загальної середньої освіти обсяг держзамовлення складає 6,04 тисячі місць (магістри медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування).

«У 2020 році збільшилась кількість випускників 11-х класів на 11%, у порівнянні із 2019, тож і державне замовлення на бакалаврів і магістрів на основі повної загальної середньої освіти було відповідно збільшено», – цитує МОН слова гендиректора директорату вищої освіти й освіти дорослих Олега Шарова.

 

Державне замовлення на підготовку бакалаврів у вишах, що належать до сфери управління МОН, збільшено зокрема на такі галузі технічного й освітнього профілю, як:

Інформаційні технології – на 39,9%;
Механічна інженерія – на 13,3%;
Електрична інженерія – на 11,6%;
Виробництво та технології – на 11,1%;
Гуманітарні науки – на 10,8%;
Хімічна та біоінженерія – на 10,0%;
Електроніка та телекомунікації – на 10,0%;
Аграрні науки та продовольство – на 9,1%;
Математика та статистика – на 8,8%.

Водночас зменшено обсяг державного замовлення для бакалаврів на ті спеціальності, кількість випускників яких на ринку праці відчутно переважає потребу, уточнили у міністерстві. Зокрема, це: 

Сфера обслуговування – на 47,4%:
Журналістика – на 30,3%;
Управління й адміністрування – на 24,0%;
Право – на 17,6%;
Соціальні й поведінкові науки – на 11,6%;
Міжнародні відносини – на 6,3%.

За даними МОН, обсяг держзамовлення за освітнім ступенем «Магістр» на основі ОС бакалавра становить у 2020 році 45 тисяч місць.

«Держзамовлення на магістрів на основі ОС бакалавра цього року менше від минулого, що пов’язано зі зменшенням обсягу випуску бакалаврів, але потрібно віддати належне керівництву МОН, яке змогло відстояти збільшення таких місць у порівнянні з проєктними цифрами постанови», – сказав Шаров.

 

Цього року на аспірантуру й докторантуру державне замовлення складає 4 288 та 431 місць відповідно, йдеться в повідомленні.

У МОН нагадали, що реєстрація електронних кабінетів для подання заяв на вступ до вишів розпочнеться 1 серпня о 10:00.

 

Столиця Шляхта

Керівник ОП Єрмак, його заступник Тимошенко і помічник президента Шефір їздять на «номерах прикриття» – «Схеми»

Керівник офісу президента Андрій Єрмак, його заступник Кирило Тимошенко, а також перший помічник президента Сергій Шефір пересуваються на автомобілях із номерами, які не відображаються в базі Національної поліції. Це унеможливлює нарахування їм штрафів за порушення правил дорожнього руху. При цьому їхні посади не належать до таких, яким передбачена державна охорона (а значить, і заходи «шифрування»), а інших причин використання «номерів прикриття» Єрмаком, Тимошенком і Шефіром в Офісі президента не повідомили. Про це йдеться у розслідуванні «Королі доріг» програми «Схеми: корупція в деталях» (проєкт Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший»).

Журналісти декілька разів фіксували, що, пересуваючись на авто з номерами прикриття, керівник Офісу президента Андрій Єрмак порушував правила дорожнього руху.

Зокрема, 15 липня знімальна група помітила, як Mercedes, яким користується Андрій Єрмак, виїхав із Офісу президента, попрямував у бік Верховної Ради, потім спустився вулицею Грушевського – і через подвійну суцільну повернув на зустрічну смугу, щоб дістатись столичного бутика Sanahunt.

Як виявили «Схеми», навесні цей Mercedes мав інші номери, яких теж не було в базі Нацполіції. 13 березня журналісти зафіксували, які він виїжджав на смугу руху громадського транспорту у центрі Києва.

«Mercedes, яким користується керівник ОП, має номерні знаки, за якими в єдиному державному реєстрі МВС не зареєстрований жодний транспортний засіб. Це означає, що Андрій Єрмак не отримає штрафів за перевищення швидкості, а якщо поліцейський спробує подивитись номер цієї автівки в базі, то його там не виявиться», – мовиться у розслідуванні.

Номерні знаки «прикриття» має також і позашляховик BMW Х5, яким користується заступник Єрмака Кирило Тимошенко. Ці номери журналісти бачили на джипі у березні і в квітні цього року.

«Несправжні» номери також і у Audi А8, якою, як з’ясували журналісти, користується перший помічник президента Сергій Шефір.

«Схеми» звернулись із запитаннями до Офісу президента з проханням повідомити: на яких підставах приватні автомобілі керівника офісу, його заступника і першого помічника президента обладнані оперативними номерними знаками або номерними знаками прикриття.

«В Офісі Президента України відсутня будь-яка інформація щодо користування керівництвом Офісу Президента України так званими «номерами прикриття», – мовиться у відповіді.

«Питання забезпечення безпеки, які делеговані правоохоронним органам, я не коментую», – сказав Сергій Шефір у коментарі журналісту «Схем».

Перелік посад, щодо яких застосовуються заходи державної охорони (що, в тому числі, дає змогу використовувати «номери прикриття»), перелічені у Законі України «Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб» – і серед них немає посад помічників президента і керівників його офісу.

В Управлінні державної охорони на запитання про підстави використання таких номерів керівництвом Офісу президента заявили, що «управління державної охорони України не володіє такою інформацією, не є її розпорядником і не може повідомити будь-яких додаткових відомостей».

Також журналістам вдалося зафіксувати, що номерні знаки «прикриття» використовує не лише міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, але і його охоронець, який супроводжує очільника МВС майже на всіх публічних заходах. Іще 30 січня знімальна група зафіксувала, як авто, яке возить охоронця Авакова з номерами, яких немає у базі МВС, залишало бутик Sanahunt під час святкування там дня народження товариша і бізнес-партнера Авакова Ігоря Котвіцького, перетинаючи подвійну суцільну смугу. Пізніше, 6 березня, журналісти також помітили це авто – але вже з іншими оперативними номерами.

За законом, очільник МВС як член Кабінету міністрів може претендувати на державну охорону, але за окремим погодженням президента або керівника УДО. Але в УДО відповіли, що їм невідомо про причини використання номерів прикриття ані Арсеном Аваковим, ані його охоронцем. У Міністерстві внутрішніх справ на запит журналістів до ефіру не відповіли.

Також «Схеми» виявили, що продовжують користуватися автівками зі спецсигналами і номерами «прикриття» колишні високопосадовці – колишній прем’єр Арсеній Яценюк і ексголова СБУ Василь Грицак.

Арсеній Яценюк і Василь Грицак не відповіли на прохання пояснити, на яких підставах пересуваються на автівках із номерами прикриття.

Також «Схеми» розповідали, що президентський кортеж президента Зеленського регулярно порушує правила дорожнього руху, коли їде додому або в приватних справах.

Столиця Шляхта

У МОЗ хочуть запровадити новий принцип виклику «швидкої» без прив’язки до області

Міністерство охорони здоров’я України планує цього року запровадити у роботі екстреної медичної допомоги принцип екстериторіальності, який дозволить бригадам «швидкої» здійснювати виїзди на найближчі виклики без прив’язки до області, повідомив очільник МОЗ Максим Степанов 30 липня.

«Питання, яке ми хочемо завершити цього року, – це запровадження принципу екстериторіальності. Що він означає? У випадку, якщо машина швидкої допомоги перебуває поруч з іншою областю, вона зможе виїжджати туди і надавати медичну допомогу», – сказав він.

За словами міністра, вже розроблений чіткий алгоритм роботи екстреної медичної допомоги за принципом екстериторіальності. Практично у всіх автомобілях екстреної медичної допомоги встановлені GPS навігатори, які дозволять диспетчеру направляти на виклик найближчу «швидку» без прив’язки до області, кажуть у МОЗ.

 

«Ця система опрацьована уже в багатьох областях. І там, де вона на повну запрацювала, ми бачимо суттєве зменшення часу доїзду на відповідний виклик», – сказав Степанов.

Раніше в МОЗ повідомили, що кожного року співробітники екстреної медичної допомоги виїжджають на близько 6 мільйонів 900 тисяч викликів, при цьому часто на застарілих «швидких». 

Степанов повідомляв, що 1807 карет «швидкої» потребують заміни.

 

Столиця Шляхта

Сума для компенсацій українцям за період ізоляції від COVID-19 перевищила 10 млн грн – Фонд соцстрахування

Фонд соціального страхування України прийняв на оплату виданих через ізоляцію від COVID-19 «листків непрацездатності» на суму понад 10 мільйонів гривень. Як повідомила пресслужба відомства, найбільше таких листків видали в Житомирській області – виплати нараховані для більш як тисячі осіб на суму близько 1,5 мільйона гривень.

«Кожна застрахована особа в разі контакту з хворим на коронавірусну хворобу має право отримати листок непрацездатності для ізоляції від COVID-19 з метою запобігти ризикам поширення пандемії. Втрачений за час самоізоляції під контролем заробіток компенсує Фонд соціального страхування України», – йдеться в повідомленні відомства.

У Фонді соцстрахування зауважили, що сума виплат від фонду за час ізоляції складає половину середнього доходу незалежно від тривалості страхового стажу і 100% середнього доходу – для медичних працівників.

Від початку пандемії на COVID-19 в Україні захворіли 68 794 людей, 1673 – померли, одужали понад 38 тисяч людей.

Столиця Шляхта

Столична влада погодилась назвати провулок іменем журналіста, який розкрив світові правду про Голодомор

На пленарному засіданні Київської міської ради депутати підтримали рішення про присвоєння провулку у Києві імені британського журналіста Ґарета Джонса, який розповів світу про Голодомор в Україні 1932-1933 років.

«У Шевченківському районі столиці з’явиться провулок, який носитиме ім’я британського журналіста Ґарета Джонса (досі провулок Проєктний 13120). Він був одним із перших західних кореспондентів, які своїми публікаціями донести світові правду про Голодомор мільйонів людей в Україні у 1932-1933 роках», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що ідею перейменування підтримали 104 особи, лише двоє проголосували проти. Громадське обговорення тривало на сайті КМДА з 19 березня до 19 травня 2019 року.

Продюсер фільму «Ціна правди» про Голодомор Єгор Олесов привітав рішення столичної влади.

«Те, що в Києві увічнено ім’я Ґарета Джонса – це неймовірно. І це тільки частина великого процесу», – зазначив Олесов.

29 березня 1933 року британський журналіст Ґарет Джонс скликав у Берліні пресконференцію, на якій вперше публічно заявив про жахливий голод в Україні. Пресреліз передрукували провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.

10 лютого 2019 року в рамках конкурсної програми 69-го Берлінського кінофестивалю відбулася світова прем’єра стрічки «Ціна правди» (Mr. Jones) польської режисерки Аґнєшки Голланд. Фільм розповідає про валлійського репортера Ґарета Джонса, який вперше в західній пресі заявив під власним ім’ям про український Голодомор. Прем’єра фільму в Україні відбулася 28 листопада 2019 року.

Столиця Шляхта

Різке збільшення кількості хворих на COVID-19 у столичному гуртожитку – 81 за добу

Міський голова Києва Віталій Кличко повідомив, що за минулу добу в гуртожитку Інституту спеціального зв’язку та захисту інформації НТУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» зафіксовано різке збільшення чисельності хворих на COVID-19 – 81 людина.

За його словами, збільшення чисельності хворих у гуртожитку спричинило і погіршення статистики захворюваності загалом у столиці – 199 випадків за попередню добу.

«Найбільше випадків захворювання виявили у Солом‘янському районі – 95. У Деснянському – 28. У Дніпровському, Оболонському та Голосіївському районах – по 14 випадків», – зазначив Кличко.

На сьогодні в столиці 8131 підтверджений випадок захворювання на COVID-19.

Про спалах коронавірусу в гуртожитку КПІ стало відомо 26 липня.

Столиця Шляхта

Влада Києва не виключає, що музей художника Івана Марчука можуть створити за кошти міста

Влада Києва повідомила, що запропонувала видатному художнику сучасності Іванові Марчуку створити його музей за міський кошт. Про це повідомив виконувач обов’язків першого заступника голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, ця ініціатива з’явилась після того, як було введено мораторій на будівництво в буферних зонах «Софії Київської» та «Києво-Печерської Лаври». Фактично це стало офіційною забороною будівництва приватної будівлі, де, у тому числі, мали розмістити музей Івана Марчука, зазначив Мондриївський.

«Мультифункціональна декількаповерхова будівля з величезним паркуванням, офісними приміщеннями і ресторанами не може бути побудована на схилах Дніпра. А саме в цьому приміщенні мав знаходитись музей Марчука. Крім того, ця територія підпадає під буферну зону Національного заповідника «Софія Київська» і там заборонено будь-яке нове будівництво. Тому інформація, що місто відсудило у художника суму у 6 мільйонів гривень некоректна. Ділянка, про яку йдеться, вже більше 10 років в оренді у приватної структури, і жодне будівництво там так і не було розпочато. Водночас, ми відкриті до прямого діалогу з митцем. І зважаючи, що будувати на цій території не можна, разом із Департаментом комунальної власності та Департаментом культури ми напрацювали варіанти, де можна розмістити музей з урахуванням розташування на найкращих туристичних маршрутах», – повідомив Мондриївський.

За його словами, для реалізації проєкту «Музей Івана Марчука» за кошти міста необхідно виконання певних умов, а саме: картини мають бути передані до частини Державного музейного фонду України; надалі вони зберігатимуться в одному з музеїв міста Києва, а після створення персонального музею митця стануть основою його колекції.

У 2005 році тодішнй президент України Віктор Ющенко пообіцяв посприяти у створенні музею Івана Марчука. У Києві під майбутній музейнавіть заклали капсулу, було презентовано кілька проєктів, але музей так і не з’явився.

Іван Марчук є народним художником України, лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка, почесним громадянин міст Києва та Тернополя, членом Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. У 2007 році британське видання Daily Telegraph внесло українського художника Івана Марчука до рейтингу «100 геніїв сучасності».

Столиця Шляхта

УЗ відновлює рух одного з основних поїздів до Карпат

«Укрзалізниця» відновлює курсування поїзда №217/218 Київ-Рахів, квитки вже у продажу, повідомила 30 липня пресслужба залізничного перевізника.

«У перший рейс цей поїзд відправиться з Києва 3 серпня, далі курсуватиме по непарних днях, а з Рахова 4 серпня та курсуватиме по парних днях. З детальним розкладом поїзда можна ознайомитися на офіційному сайті «Укрзалізниці», – йдеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що «Укрзалізниця» подовжує курсування 17 регіональних поїздів з 31 липня цього року.

З 1 червня «Укрзалізниця» частково почала відновлювати курсування поїздів в Україні, зупинене через карантин.

Столиця Шляхта

Основна сесія ЗНО: оцінку «відмінно» отримали 447 учасників із майже 400 тисяч

Понад 379 тисяч осіб взяли участь у цьогорічній основній сесії ЗНО, з них на відмінно її склали 447 учасників, повідомило Міністерство освіти і науки 29 липня під час пресбрифінгу щодо попередніх результатів ЗНО і початку вступної кампанії.

«Кількість осіб, які набрали максимальний тестовий бал і отримали оцінку 200 балів цього року, – 447, це більше на 63%, ніж минулого. Найбільше «відмінників» із математики – 142 особи. На другому місці – англійська мова, 84. Кількість учасників, які отримали найвищий бал із фізики, – 60, тоді як минулоріч їх було лише четверо. Крім того, один з учасників – учень звичайної сільської школи – набрав рекордну кількість балів із чотирьох предметів: українська мова і література – 200 балів, математика – 200 балів, англійська мова – 199 балів, фізика – 196 балів. Ми вітаємо всіх відмінників», – повідомив т.в.о. міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.

Всі тестування відбулися без суттєвих порушень із дотриманням правил епідеміологічної безпеки, заявили в МОН.

 

Учасники могли скласти тести з чотирьох навчальних предметів, серед яких – два обов’язкові: українська мова і література та історія України чи математика, а два – на вибір. Для вибору були запропоновані: біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, французька мови. 

«Традиційно найпопулярнішими навчальними предметами стали українська мова і література, історія України та математика. Також цьогоріч учасники активно обирали географію, англійську мову й біологію. Менше зареєстрованих було з фізики, хімії, іспанської, німецької та французької мов», – сказав Шкарлет.

 

Відповідно до цьогорічних протиепідемічних вимог учасників із температурою понад 37,2 градуси та/або ознаками гострих респіраторних захворювань не допускали до пунктів тестування. Загалом через виявлені ознаки ГРЗ до пунктів проведення ЗНО не допустили 127 осіб, кажуть у МОН. Усі вони мали можливість зареєструватися для участі в додатковій сесії тестування.

У міністерстві нагадали, що для тих, хто не зміг долучитись до основної сесії ЗНО-2020, триває додаткова сесія. 

 

Столиця Шляхта

У Запоріжжі попрощалися з бійцем «Азову», який помер через жорстоке побиття (фото)

У центрі Запоріжжя на майдані Героїв революції 29 липня відбулася публічна церемонія прощання з бійцем «Азову» Олегом Черевком, який помер після жорстокого побиття. Як передає кореспондент Радіо Свобода, у прощанні, крім рідних та друзів загиблого, взяли участь місцеві ветерани бойових дій на Донбасі, волонтери та бійці Нацгвардії та підрозділу полку «Азов», в якому служив військовий.

Також на церемонії були присутні представники Запорізької  обласної ради та державної адміністрації.

Тим часом Запорізький апеляційний суд 29 липня розглянув клопотання прокуратури щодо перегляду запобіжного заходу обвинувачуваному у нападі. Засідання проходило без його безпосередньої присутності у суді: за його клопотанням суд розглядав апеляцію у режимі відеозв’язку з Комунарським районним судом Запоріжжя, який був першою інстанцією з обрання запобіжного заходу. В самому ж залі засідання були присутні бійці «Азову», представники праворадикальної організації «Національний корпус» та запорізькі активісти.

В ході судового засідання підозрюваний у нападі визнав свою провину і заявив про готовність співпрацювати зі слідством, однак заявив, що не мав наміру наносити тяжкі тілесні ушкодження. Заслухавши всі сторони процесу, суд вирішив взяти обвинувачуваного під варту без права застави до 18 вересня.

24 липня представники праворадикальної організації «Нацкорпус» провели під стінами обласного управління Національної поліції акцію з вимогою взяти під арешт відпущеного під мінімальну заставу підозрюваного в нападі на військовослужбовця «Азову». До учасників акції вийшли керівники головного управління Нацполіції області, які заявили, що разом із обласною прокуратурою оскаржать рішення суду, який відпустив підозрюваного.

21 липня близько 23:55 до Комунарського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення з 5-ї міської лікарні, що від одного з торговельних центрів міста до них доставили місцевого жителя 1991 року народження з травмами голови.

За даними поліції, потерпілий – військовослужбовець, боєць батальйону «Азов», який прибув до Запоріжжя в короткострокову відпустку із зони проведення операції Об’єднаних сил. «Біля продовольчого супермаркету по вулиці Космічній він зробив зауваження молодику, який чіплявся до дівчат. Це спричинило конфлікт, і агресивний чоловік завдав потерпілому удари по голові, після чого він знепритомнів. Правопорушник із місця події втік», – повідомляли правоохоронці.

Поліцейські встановили особу підозрюваного впродовж кількох годин – ним виявився раніше судимий житель Запоріжжя 1991 року народження. Його затримали в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, оголосили про підозру у скоєнні кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 121 (умисне тяжке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Прокуратура підтримала клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, але суд ухвалив відпустити нападника під заставу.

 

Столиця Шляхта

У Києві перейменували вулицю, що мала назву Російська

Київрада 28 липня ухвалила рішення про перейменування вулиці Російської в Дарницькому районі Києва на вулицю Юрія Литвинського, повідомляє сайт КМДА.

«Вулиця Російська у Дарницькому районі пролягає від вулиці Ревуцького до Россошанської вулиці. Перейменовано вулицю Російську на честь Литвинського Юрія Олексійовича. Литвинський Юрій Олексійович – активний учасник Революції Гідності, полковник резерву (посмертно), боєць батальйону оперативного призначення «Донбас» Національної гвардії України, брав участь у визволенні території Донбасу від російських військ. Загинув від кулі російського снайпера», – йдеться в повідомленні КМДА.

У столичній адміністрації також заявили, що крім цього рішення, у Святошинському районі одній із нових вулиць присвоєно назву – вулиця Олеся Бердника, видатного українського письменника-фантаста, художника і композитора.

Повідомляється, що наразі КМДА розробляє проєкт рішення щодо стандартів і дизайну вуличних табличок.

 

Столиця Шляхта

В Україні ще понад 1000 людей захворіли на COVID-19 – РНБО

За минулу добу в Україні зафіксовано 1022 нових випадки захворювання на COVID-19. За даними РНБО, 651 людей при цьому одужали і 21 людина померла.

Повідомляється, що найбільшу кількість виявлених випадків захворювання на COVID-19 за минулу добу зафіксовано у Львівській, Івано-Франківській областях і в Києві.

Кількість інфікованих з початку пандемії на ранок 29 липня становить 67 597, одужали – 37 394 людей, померли – 1 650.

Столиця Шляхта

Біля станції метро «Арсенальна» у Києві створять пішохідну зону – Кличко

Біля станції метро «Арсенальна» у Києві створять пішохідну рекреаційну зону, повідомив столичний голова Віталій Кличко.

 «Сьогодні місто перевантажене автомобілями. І закрити якісь вулиці тільки для пішоходів – дуже складно для трафіку. Але ми вже визначилися з кількома такими зонами. Першою пішохідною зоною в центрі міста стане територія поблизу станції метро «Арсенальна». Це не заважатиме руху авто, бо створена вона буде не на дорозі. Там облаштують рекреаційну зону та згодом – встановлять фонтан», – повідомив Кличко.

За словами мера Києва, кошти на цей проєкт будуть залучені не з бюджету міста. До створення цієї зони вже готові долучитися приватні підприємці, бізнес яких розташований поруч.

Термінів реалізації проєкту Кличко не назвав.

«Надалі ми будемо розглядати можливість створення пішохідних зон в інших районах столиці. І не тільки в центральних», – сказав Кличко.

У червні міська влада Києва оскаржила рішення суду щодо скасування розпорядження КМДА про створення пішохідної зони на Контрактовій площі та вулиці Сагайдачного. 18 травня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним розпорядження Київської міської державної адміністрації про запровадження пішохідної зони на вулиці Сагайдачного та Контрактовій площі у Києві, що вже діє понад два роки.

Столиця Шляхта

В уряді назвали 5 країн, куди українці можуть полетіти на відпочинок

Українці станом на 29 липня можуть полетіти на відпочинок до п’яти країн: Болгарії, Туреччини, Єгипту, Чорногорії й Хорватії, повідомив у своєму Telegram-каналі міністр інфраструктури Владислав Криклій.

При цьому він назвав умови для в’їзду до цих країн:

Болгарія – при наявності негативного тесту на COVID-19, зробленого протягом 72 годин до прибуття;
Туреччина, Єгипет – в’їзд і повернення без обмежень;
Чорногорія – 14-денна самоізоляція по прибуттю в Україну;
Хорватія – обов’язковий негативний ПЛР-тест при в’їзді, зроблений протягом останніх 48 годин.

 

Міністр нагадав, що ПЛР-тест можна зробити перед вильотом, прямо в аеропорту: в «Борисполі», Львівському і Одеському аеропортах встановлені ПЛР-лабораторії для швидкого проходження тестування.

Криклій зауважив, що дані щодо в’їзду змінюються кожного дня в залежності від епідеміологічної ситуації в країнах і порадив перевіряти інформацію перед поїздкою.

Більшість країн ЄС залишаються закритими для туристів з України, але правила переглядаються кожні два тижні.

 

 

Столиця Шляхта

Муфтій Ісмагілов закликав владу Києва присвоїти ім’я Дудаєва одній з вулиць міста

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов закликав київську владу підтримати ініціативу щодо зміни назви вулиці Іскрівська на вулицю імені Джохара Дудаєва.

«Завдяки підтримці небайдужої громадськості Києва, два роки тому було ініційовано перейменування вулиці Іскрівської на честь Джохара Дудаєва. У низці міст України вже є вулиці, названі ім’ям першого президента Ічкерії», – розповів муфтій «Кавказ.Реаліям».

Він додав, що направив до Київради лист з проханням про перейменування. У Київраді підтвердили, що така пропозиція надійшла.

Джерело у мерії міста повідомило «Кавказ.Реаліям», що пропозицію мають розглянути під час найближчої сесії.

 

Минулого року муфтій Ісмагілов повідомив, що Комісія з найменувань при Київській міськдержадміністрації пропонує вулицю Проєктну в Шевченківському районі перейменувати на честь Аміни Окуєвої, а вулицю Іскрівську в Солом’янському районі – на вулицю Джохара Дудаєва.

Джохар Дудаєв – чеченський військовий та політичний діяч, перший президент Чеченської Республіки Ічкерія, яка в 1990-х роках боролася за незалежність від Росії. До розпаду СРСР був генерал-майором авіації Радянської армії. Був убитий ракетою, випущеною з російського літака Су-25 21 квітня 1996 року.

Вперше в Україні на честь Дудаєва вулицю назвали у Львові у 1996 році. Тоді депутати місцевої ради проголосували за те, щоб вулицю Лермонтова перейменувати на честь президента Ічкерії.

Вулиці з ім’ям Дудаєва є на сьогодні у Стамбулі, Анкарі, Аммані. Його ім’ям названі також площа в Варшаві, сквер у Вільнюсі, авеню в Ризі та інші об’єкти.

Столиця Шляхта

Київрада скасувала надання земель у Протасовому Яру під забудову – КМДА

Київрада визнала такими, що не відповідають інтересам територіальної громади земельні відводи на території Протасового Яру, зроблені у 2007-2012 роках, тут планують створити регіональний ландшафтний парк. Відповідне рішення ухвалила 28 липня Київська міська рада, повідомили у КМДА.

«Також депутати скасували зміни до Генерального плану Києва та Програми розвитку зеленої зони, якими земельні ділянки у Протасовому Яру були переведені під житлову забудову. Мова йде про скасування передачі для освоєння 3,23 га зелених зон ТОВ «Дайтона груп». На наступне пленарне засідання Київради має бути винесене питання про відмову у поновленні договору оренди із ТОВ «Інтербуд Компані», що орендує іншу земельну ділянку у Протасовому Яру площею 0,7 га. Вона також має у перспективі стати частиною регіонального ландшафтного парку «Протасів Яр», – мовиться у повідомленні.

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що на найближчу сесію Київради планують також винести проєкт рішення про відмову у поновленні договору оренди з «Інтербуд Компані».